- понеділок, 12 вересня 2016 р.

Діти України, Польщі та Німеччини об’єднались заради миру


Вже третій рік поспіль Молодіжна Ініціатива Міст активно працює в партнерстві з Німецькою НУО Aktion West-Ost над дитячими проектами, основною метою яких є культурний обмін між дітьми з різноманітних країн. В цьому році проект пройшов під гаслом "Variete" – це унікальна літня платформа для дітей з Німеччини, Польщі та України.

Організація проекту тривала ні 2, ні 3 місяця, а майже рік: формування команди, бюджет, листування, пошук учасників, проживання, логістика, візові питання, програма та воркшопи. Спочатку команда мала організаційну зустріч у Франкфурті-на-Майні, де всі організатори впродовж трьох днів розробляли унікальну та насичену програму задля того, щоб зробити цей проект незабутнім для дітей. Ми дуже вдячні команді проекту, яка зробила неможливе. Окремо вдячні кожному, хто приймав участь у підготовці та підтримував нас.
Дякуємо перекладачам проекту за велику роботу, а саме: Моніка Калвайтіс, Сергій Стуканов, Жанін Новак.
Від організації дякуємо українській команді, а саме – Віктор Сіпєєв, Єлизавета Бєлявцева, Інна Боярчук. І безперечно вдячні координатору проекту, а саме Ханна Тешнер та організації Aktion West-Ost за можливості та плідну співпрацю! Впродовж одного тижня, а саме з 24 по 31 липня 2016 року, у мальовничому містечку Бург Лора у Німеччині відбувся проект Variete. Від України у проекті прийняли участь 16 учасників, діти - переселенці з Донбасу та талановиті діти зі всієї України. Подача заявок відбувалась на конкурсній основі, де основним критерієм був мотиваційний лист з описанням чому саме ти хочеш прийняти участь в цьому проекті і що він може тобі дати. Безпосередньо, на самому проекті діти мали можливість взяти участь в роботі різноманітних майстерень.
Організатори запропонували перелік з 14 напрямків діяльності, із яких кожна дитина могла обрати дві згідно з власними уподобаннями. В майстернях можна було розвинути свій талант (наприклад, спів чи танці), набути навичок чи умінь в певному виді ремесла (як-от виготовлення ляльок-мотанок) або взяти участь у підготовці декорацій для фінального концерту-вар’єте. Слід зазначити, що в кожному воркшопі ми мали по декілька учасників з різних країн, задля обміну своїм власним досвідом та навичкам комунікації, та міжнародної співдружності. Більш того, діти мали унікальну можливість відвідати контактний зоопарк, в якому вони познайомились із дивовижними мавпами, лемурами та кенгуру. Діти мали неочікуваний досвід не тільки побачити цих тваринок, але ще й пригостити їх смачненькими ласощами: кавуном, яблучком та горішками. Тваринки були дуже ручними із превеликим задоволенням контактували з дітьми. Також організатори підготували захоплюючу поїздку в печери і замок Барбаросси, які розташовані на південно-західних краях Кіфхойзера. Прогулянка по підземним кімнатам печери тривала близько 30 хв., де гід розповідав про історію виникнення та назву (23 грудня 1865 р., 5 шахтарів, які розробляли родовище міді, проривали тунель близько 5 років, коли пробили товщу породи, їм відкрилася дивовижної краси ціла система підземних ходів (протяжністю близько 1000 км) та озер, печера отримала назву в честь імператора Барбаросси).
Завершенням проекту "Variete" був великий концерт - вистава, де кожна з майстерень представила результати своєї роботи. Деякі готували номери та виступали, співаючи пісні чи показуючи акробатичні номери (як це було зроблено від групи акробатики), чи наприклад відкривала концерт група що грала на барабанах. Також декоративна група святково прикрасила залу до концерту, а група кулінарна приготувала смачні закуски для гостей та учасників. Вокальна група потішила всіх виконанням дивовижних хітів. Танцювальна група організувала флешмоб, де навчила всіх танцювати, використовуючи різноманітні рухи. Фішками вечора були виступи Івана Хальзева, який виконав сольний номер на гітарі, акробатичний номер від Лізи Дегтярьової та Валерії Переверзевої. У завершені вечора дівчата Єва Дригола та Діана Годована виконали дуже зворушливу пісню «Світ без війни».

Немає коментарів:

Дописати коментар