- неділя, 25 грудня 2016 р.

Jump in living library

Грудневого, морозного, але сповненого незбагненним душевними теплом, дня у представниці #МІМДніпро Марії Шмідт з'явилась унікальна та щиро бажана можливість взяти участь у міжнародному обміні у місті Неаполь, Італія.

Молодіжний обмін "Jump in living library" був проведений за фінансової підтримки Європейської комісії та за медійним супроводом ГО "Мікс" в Україні. Проект став не тільки неперевершеною мотивацією для майбутніх благодійних та соціальних робіт, але і конкретним доробком у спадщині активного молодіжного 
громадянина, адже був проведений у рамках всесвітньо відомої програми "Erasmus +". 

Основними темами проекта були базові компетенції активного молодіжного лідера. Десять днів поспіль команда #Oikosonlus (організація-партнер проекту в Італії) займалися інтерактивним надбанням суспільно важливих знань у сферах прав та обов'язків людини, гендерної дискримінації, релігії та толерантності. Упродовж проекту організаторами було проведено багато як нових, так і визнаних відомими фасилітаторами, завдань для швидкого закріплення важливих знань та міжнародних компетенцій. 

У фіналі проекту було проведено масштабну "Живу бібліотеку" у форматі "One by one" з учасниками, організаторами проекту та представниками ГО міста Неаполь. Наша Марія була у ролі Книги для 5 учасників з Болгарії, Румунії та Сербії. Тема оповіді була обрана відповідно одного з напрямків діяльності #МІМ "про внутрішньо переселених осіб". Марія розповідала про реальне життя, гострі ситуації, важливі проблеми, невідкладні питання та невпинні надбання переселенців в Україні. Після розповіді Марії у Читачів виникло багато загальних та глобальних питань. Читачі захоплено, ніби поринаючи у дійсну реальність життя в Україні, дискутували на різні суспільні, політичні, економічні та культурні теми. Учасники з Болгарії бадьоро пропонували ідеї вирішення конфлікту в Україні, це не могло не радувати. 

"Ця поїздка дала мені багато нових висновків щодо суспільної ситуації в Україні та світі. Я впевнена, громадяни всього світу щиро готові домогти нашій державі якнайшвидше подолати усі перешкоди та вийти на новий, сталий і винятково динамічний, європейських рівень. Нам не вистачає лише медійної правди у всіх можливих світових ЗМІ. Зовнішня інформаційна політика України ще не збагнула всі можливі висоти. Гадаю, студентам та дійсним журналістам гарно було звернути увагу на результати їх діяльності та, можливо, щось змінити за зразком більш розвинутих держав". 

Автор: 
Марія Шмідт

Немає коментарів:

Дописати коментар