S(tour)y telling

S(tour)y tellin

18 жовтня 2024 року розпочався польсько-український молодіжний обмін у чудовому містечку Закопане, Польща. 

На цей раз відбулась чудова синергія співпраці з організацією "Szukamy Talentów" за фінансовою підтримкою Міністерством освіти Польщі в рамках Польсько-української ради обміну молоддю.


З 18 по 25 жовтня 2024 року у мальовничому Закопаному, розташованому серед величних гір Татри, був проведений молодіжний Польсько- Украобмін “S(tour)y Telling”. Цей тижневий обмін мав на меті створити сприятливі умови для розвитку комунікативних навичок, поглиблення міжкультурного діалогу та зміцнення дружніх зв’язків між молоддю обох країн. 

За допомогою сторітелінгу учасники вчилися висловлювати свої думки та емоції, збагачувалися культурним досвідом та формували нові уявлення про партнерство.


Цілі проєкту:


Інтеграційні ігри та командні завдання

Перші дні обміну були присвячені інтеграційним активностям, щоб учасники змогли краще познайомитися і побудувати довірливі відносини.  Одне з найперших завдань - “Сортувальний Капелюх”, у стилі Гаррі Поттера, обʼєднало учасників у невеликі команди, кожна з яких створила свою емблему та девіз. Такі активності як “Місія Неможлива” допомагали розвивати навички співпраці, коли команди виконували різноманітні креативні завдання разом.

Розвиток навичок публічного виступу

Значна частина програми була присвячена вдосконаленню навичок публічного виступу. Завдяки “TED Talk” сесії, учасники обирали теми, готували короткі презентації та отримували зворотний зв’язок від інших. Особлива увага приділялася техніці виступу, контролю над голосом, мовою тіла та вмінню передавати емоції. Ці тренування допомагали молоді подолати страх перед аудиторією, розвинути впевненість у собі та навчитися виражати думки чітко і переконливо.

Сторітелінг та творчий підхід через TikTok

Однією із найяскравіших активностей була сесія з TikTok, де учасники використали популярну соцмережу та її найпопулярніші тренди із метою розказати народну історію. Кожна команда випадково отримувала легенду, яку мала адаптувати у коротке відео. Такий формат став чудовим способом розвинути креативність, спробувати нові підходи до сторітелінгу, працювати з обмеженнями у часі, та  втілити свої ідеї у цифровому вигляді. Категорії нагород, як-от “Найкраща акторська гра” та “Найкреативніше використання TikTok”, надихнули учасників проявити себе та створити яскраві, емоційно насичені відео.

Похід у гори та вечір біля вогнища

Похід у Татри до Морського Ока та Долини Пʼяти Озер став справжнім випробуванням та водночас можливістю для учасників зміцнити командний дух, додатково завдячуючи різноманітним челенджам, які чекали на них протягом їхнього шляху.. Йдучи мальовничими маршрутами, учасники подолала фізичні виклики, допомагаючи один одному та насолоджуючись краєвидами. Вечір біля вогнища, що відбувся після походу, став місцем для відкритих розмов, де учасники обмінювалися враженнями, розповідали історії, співали та насолоджувалися атмосферою єднання.

Культурні вечори та вивчення традицій

Протягом обміну відбувалися вечори, присвячені польській та українській культурі, де учасники могли ближче познайомитися з традиціями один одного. Під час Польського культурного вечора українська молодь дізналася про польські народні танці, легенди та національні страви. Це не тільки розширило їхній світогляд, але й сприяло формуванню поваги до культурної спадщини одне одного.


Результати та вплив проєкту:

Проєкт “S(tour)y Telling” став неймовірно цінним досвідом для кожного учасника, допомігши розвинути комунікативні, лідерські та творчі навички. Він сприяв особистісному зростанню молоді та створив платформу для глибшого міжкультурного діалогу. Учасники не лише знайшли нових друзів, але й отримали натхнення для подальших ініціатив, які спрямовані на зміцнення дружби між Україною та Польщею.

 Проєкт реалізовано у спрівпраці із польською організацією "Szukamy Talentów" за фінансової підтримки Польсько-Української Ради обміну молоді.

За результатом проєкту була розроблена публікація про молодіжний обмін. Дательніше тут.


Авторка Катерина Олійник