A new horizon of Polish-Ukrainian Cinema

A new horizon of Polish-Ukrainian Cinema

27 липня 2023 року розпочався польсько-український молодіжний обмін у чудовому містечку Закопане, Польща. На цей раз відбулась чудова синергія співпраці з організацією "Instytut Kreatywnych Działań Społecznych" за фінансовою підтримкою Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży.

10 днів обіцяли для учасників бути неймовірною пригодою: вивчати теорію кіно та театру, навчитися публічного виступу, дізнатися більше про польське та українське кіно, передивлятися й обговорювати під час вечірнього кінопоказу, а також стати майстром імпровізації під час походу в гори до озера Морське Око.

"Протягом обміну учасники розвивали свої комунікативні навички, вчилися працювати у команді, вивчали основи мистецтва, театру та кіно, ходили в гори, проводили дослідження та брали інтервʼю, писали сценарій та реалізовували його на сцені, покращували англійську мову та виконували безліч інших цікавих дій, щоб прокачати свої skills і побудувати нову мережу міжнародних знайомств." - розповіла учасниця обміну Дарʼя Горелова.

Традицією молодіжних обмінів - це представлення своєї культури, традицій, пісень, танців.

Учасники з України підготували учасникам з Польщи цікавий та інтерактивний квест по відомим українським діячам кіно, акторам та театру.

«Після гарної роботи найкраще, що можна зробити, це смачно поїсти польської їжі. Тому ми поїхали в готель, і, повірте, якщо ви туди потрапите, то ніколи не пошкодуєте», -саме так описав Володимир Зомарєв свої емоції після відвідування центру міста Закопане та проведення опитування серед мешканців щодо тематик театру, кіно й цензури.

Майже щодня учасники багато працювали з відеомонтажем, знімали. Цікавим було завдання щоб відчути себе сценаристом - командою написати сценарій та втілити його у життя. Кожен міг спробувати себе як актриса/актор, так і режисер/постановник/монтажер. Результатом роботи команди тсали вистави: весела комедія про весілля, яке виявилося похороном; інтерактивна хоррор-п'єса, яка розповідала про місто, де багато людей постраждало від різних трагічних подій. 

Відвідування озера Морське Око було б банальним, якби не завдання відтворити кадри з відомих українських та польських фільмів з чим учасники успішно впорались.

В останній день учасники проєкту «Новий горизонт польсько-українського кіно» відвідала площу Незалежності в Закопане, щоб увічнити польсько-українську дружбу в рамках молодіжного обміну та поширити діяльність проекту. Протягом 4 годин талановита молодь малювала на великому полотні в центрі міста, також, учасники розповіли мешканцям та гостям міста Закопане про проєкт та програму Польсько-української Ради молодіжних обмінів!

Наша команда вже безмежно сумує за кожним учасником обміну і вже скоро підготує фінальне відео, яке описує всю діяльність, що відбулось під час проєкту від самого першого дня і до відʼїзду учасників обміну.

Приєднуйтесь до команди організаторів молодіжних обмінів.